Błąd
  • XML Parsing Error at 1:99. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:271. Error 9: Invalid character

Menu

Sonda

poniedziałek, 01 marca 2010 09:27

Zakoczylismy realizacj projektu „Zielona sala lekcyjna nad potokiem egiestowskim” wspfinansowanego przez Fundusz Partnerstwa w ramach programu Funduszu Kropli Beskidu.
Po wyrwnaniu terenu nad potokiem zostay wykonane dwie awki ze stolikami i zadaszeniem. Zostay wycite krzaki zasaniajce dostp do brzegu Potoku egiestowskiego. Dwukrotnie dzieci ze starszych klas posprztay brzegi potoku usuwajc rwnie mieci zalegajce w wodzie.
W prace porzdkowe wczyli si rwnie rodzice i mieszkacy. Zakup zestawu badania wody pozwoli uatrakcyjni prowadzone przez SK LOP zajcia.
Dziki realizacji projektu powstao miejsce nad Potokiem egiestowskim, ktre suy dzieciom szkolnym oraz przedszkolnym do prowadzenia zaj terenowych, ktrych tematem jest woda, ochrona rodowisk wodnych i yjcych w nich organizmw. Mona prowadzi tam rwnie plenerowe zajcia z plastyki, gdy roztacza si stamtd widok nie tylko na naturalnie pyncy potok, ale rwnie na ciekawe obiekty architektury emkowskiej, przede wszystkim na zabytkow cerkiew.
Z powstaej „Zielonej Sali” mog korzysta nie tylko dzieci naszej szkoy i przedszkola ale rwnie turyci i wczasowicze.
 

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa