Gwna O Szkole
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:271. Error 9: Invalid character

Menu

Sonda

piątek, 10 lipca 2015 16:55

 

10 lipca zakoczya si 10-dniowa pkolonia pn „Wakacje z przyrod i przygod”, w ktrej wzio udzia 40 dzieci z Zespou Szkolno-Przedszkolnego w egiestowie. Realizacj pomysu na poczenie edukacji ekologicznej z wypoczynkiem umoliwia dotacja jak Zesp  uzyska w konkursie ogoszonym przez WFOiGW w Krakowie.  

W czasie 2 tygodni pkolonii dzieci byy na 4 wycieczkach: na ciece Ornitologicznej na opacie Polskiej, W Orodku Edukacji Lenej w Rytrze. Zwiedziy Geotermi Podhalak w Szaflarach oraz Ekocentrum w Stryszowie, gdzie poznay praktyczne zastosowanie odnawialnych rde energii.

Oprcz wycieczek byy te zajcia artystyczne: muzyczne i plastyczne, zajcia sportowe z wykorzystaniem surowcw wtrnych.  Konkursy plastyczny i literacki umoliwiy twrcz zabaw i rozwj kreatywnoci dzieci. No i bya wspaniaa zabawa na basenie w Szaflarach i w Rabkolandzie, ktre rwnie znalazy si na trasie ekologicznych wdrwek.

Dziki uzyskanej dotacji udao si odnowi tablice na ciece Ornitologicznej i zakupi drzewka, ktre jako Eko-pamitki zostay posadzone  na terenie ogrodu szkolnego.

wietna zabawa, dobry humor, moc atrakcji, zero nudy- tak mona podsumowa 2 pierwsze tygodnie wakacji.

Na zakoczenie pkolonii odby si Koncert dla Ziemi, w czasie  ktrego dzieci zaprezentoway swoje zdolnoci aktorskie i wokalne w ekologicznym przedstawieniu.

Dzikujemy wszystkim, ktrzy pomogli zorganizowa letni wypoczynek dzieci.

Zdjcia w galerii

 

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa