Gwna O Szkole
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:271. Error 9: Invalid character

Menu

Sonda

poniedziałek, 04 maja 2015 00:00

 

W dniu 28.04.2015r. odbyy si XIII uroczyste obchody Midzynarodowego Dnia Ziemi, ktry na caym wiecie obchodzony jest 22 kwietnia. Organizatorem bya nauczycielka przyrody mgr Beata Walas-Gamrot oraz czonkowie LOP.

 Poprzedzi je Gminny Konkurs Przyrodniczy pod hasem „ Ratujmy Ziemi”, w ktrym brali udzia uczniowie szk podstawowych z Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Mogli oni wykaza si wiedz z ochrony rodowiska. Nagrody wrczali sponsorzy z: Nadlenictwa Piwniczna, Popradzkiego Parku Krajobrazowego , Dyrektor Szkoy Podstawowej w egiestowie. Pierwsze miejsce zdobya uczennica ze Szkoy Podstawowej w Muszynie Zockie Aleksandra Gabry oraz Szkoa Podstawowa w Powroniku.

W uroczystej akademii wzili udzia zaproszeni gocie: p. K.Tomasiak z Nadlenictwa Piwniczna, p. I.Szczygie z PPK ze Starego Scza, p. A. Sowa emerytowany Leniczy z egiestowa, nauczycielei uczniowie ze szk z gminy Muszyna, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, przedszkolaki i uczniowie Szkoy Podstawowej w egiestowie.

Uczniowie klasy V zaprezentowali przedstawienie pt. „Ratujmy nasz Ziemi” w ktrym zachcali wszystkich do dbania o rodowisko naturalne, a w szczeglnoci o dbanie o pani Ziemi i jej kondycj. Przedstawienie uwietniy piosenki o tematyce ekologicznej, taniec w wykonaniu dziewczt z kl. IV i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Wanym elementem przedstawienia bya nauka segregacji mieci, ktre wrzucano do odpowiednich workw.

Wszyscy zrozumieli, e tylko w ten sposb mona walczy o czyste lasy, drogi place zabaw.     

Zdjcia w galerii            

 

 

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa