Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:271. Error 9: Invalid character

Menu

Sonda

Rzeka Poprad, nad ktr mieszkamy moe by grona w czasie powodzi, ale moe rwnie zachwyci swoim urokliwym biegiem penym skrtw i zwrotw-raz pynie na poudnie, raz na pnoc, raz na wschd raz na zachd. Wsplnie z uczniami z Malego Lipnika ze Sowacji 21 wrzenia 2011r wybralimy si na wycieczk na Sowacj do rde Popradu. Jadc w Sowackie Tatry ogldalimy bieg naszej „dziwnej rzeki”. Po dotarciu do Szczybskiego Jeziora, szlakiem, ktry wid tatrzask magistral dotarlimy do Popradzkiego Stawu. Tam podziwialimy okoliczne szczyty, ktre odbijay si od tafli jeziora, a spacerujc wok dotarlimy do symbolicznego cmentarza ludzi, ktrzy zginli w Tatrach. Widzielimy miejsce, z ktrego wypywa may potok ktry pniej przeksztaca si Poprad i pynie przez nasz miejscowo. Wycieczka bya zorganizowana w ramach projektu „Wsplna rzeka-wsplna sprawa” w ramach Kropli Beskidu.

 

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa